Sbor

Dětský sbor Brno vznikl v roce 2004. Posláním tělesa je výchova dětí k lásce a úctě k hudbě, poznávání její krásy a hloubky.

Děti, které zpívají v tomto tělese, pravidelně účinkují v představeních Národního divadla v Brně a podílí se na jeho projektech. Nejčastěji je můžete slyšet v operní inscenaci Carmen George Bizeta, v Příhodách lišky Bystroušky Leoše Janáčka, v Hrách o Marii Bohuslava Martinů či v Polské krvi Oskara Nedbala. Své první CD sbor natočil ve znovu otevřené synagoze v Břeclavi v květnu 2005.

Děti spoluúčinkují na různých benefičních koncertech, např. pro nadaci Terezy Maxové, pro kliniku Logo a další. Podílí se i na netradičních projektech jakým je například Carmina Burana, kde spolupracuje s Českým filharmonickým sborem, natáčení pro Českou televizi Brno (například Četníci z Luhačovic) či koncerty se známou revivalovou skupinou Queenie. Děti jsou velmi často vyhledávány pro sólové role v představeních Městského divadla v Brně (Evangelium o Marii). Dětský sbor Brno je platnou součástí festivalových programů (Janáček Brno, Smetanova Litomyšl, Bachův varhanní podzim a další). Každoroční Jarní koncerty v Besedním domě a Vánoční koncerty v Mahenově divadle se staly nedílnou součástí brněnského hudebního života. Hlásky Dětského sboru Brno každoročně vytváří atmosféru při tradičním rozsvěcování vánočního stromu na Náměstí Svobody.

Dětský sbor Brno za svou krátkou existenci již zaznamenal úspěch na soutěžích sborového zpěvu, kterých se zúčastnil. V roce 2004 získal zlatou medaili na mezinárodní soutěži sborového zpěvu Svátky písní v Olomouci, v roce 2007 získal stříbrnou medaili v absolutním pořadí na 8. mezinárodní soutěži sborového zpěvu (8. internationaler Chorwettbewerb) v rakouském Bad Ischlu.

V roce 2011 na jubilejním 10. ročníku mezinárodní soutěže sborového zpěvu v rakouském Bad Ischlu mezi konkurencí pěveckých sborů z Ruska, Kazachstánu, Ukrajiny, Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie, Maďarska a Litvy získal stříbrné medaile v kategorii dětských sborů do 16 let a v kategorii duchovní hudba bez věkového rozlišení.

V následujícím roce 2012 se zúčastnil 4. mezinárodního festivalu pěveckých sborů v Krakově (MRF International Cracovia Music Festival), kde získal zlaté pásmo bez rozlišení kategorií a současně se stal absolutním vítězem s cenou pro sbormistra za uměleckou kvalitu.

V červnu roku 2016 získal Dětský sbor Brno zlatou medaili v kategorii dětských sborů A1 s povinnou skladbou na mezinárodní soutěži Mundi Cantant v Olomouci.

Sbor úzce spolupracuje s Židovskou obcí Brno a s Památníkem Terezín.

Festival of songs Olomouc 2016

V červenci roku 2016 na mezinárodní soutěži "Svátky písní Olomouc" získal Dětský sbor Brno v kategorii dětských sborů do 16 let s povinnou skladbou (Petr Eben-Air) zlatou medaili.  
Čtěte více

MRF International Cracovia Music Festival

V následujícím roce 2012 se Dětský sbor Brno zúčastnil 4. mezinárodního festivalu pěveckých sborů v Krakově, kde získal zlaté pásmo bez rozlišení kategorií a současně se stal absolutním vítězem s cenou pro sbormistra za uměleckou kvalitu.
Čtěte více

10. Internationaler Chorwettbewerb v Bad Ischlu

V roce 2011 na jubilejním 10. ročníku mezinárodní soutěže sborového zpěvu v rakouském Bad Ischlu mezi konkurencí pěveckých sborů z Ruska, Kazachstánu, Ukrajiny, Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie, Maďarska a Litvy získal Dětský sbor Brno stříbrné medaile v kategorii dětských sborů do 16 let a v kategorii duchovní hudba bez věkového rozlišení.
Čtěte více