HRY O MARII

Bohuslav Martinů

Na adventní dobu si Janáčkova opera připravila krásnou nabídku titulů, u kterých si můžete odpočinout od předvánočního shonu🎄
Vyberte si třeba jedinečné mystérium HRY O MARII.
K zajímavosti patří, že na jevišti uvidíte 3 sbory: sbor Janáčkovy opery Dětský sbor BrnoČeský akademický sbor a také náš Balet NdB takže si představení opravdu nenechte ujít, máte se na co těšit.

Kdy hrajeme: 4. 3. 2022 v 19:00

Vstupenky zde

Archanděl Gabriel ohlašuje příchod Krista. Moudré panny jsou připraveny, dychtivé a nepochybující. Lampy Panen pošetilých, vlažných ve víře, však zhasnou a ony přicházejí k prodavačům koupit olej právě ve chvíli, kdy přichází Kristus… Mariken – vesnická dívka, která se zdržela ve městě unesena pohledem na krámy a výklady. Teď bloudí sama v temném lese. Přichází Ďábel, slibuje ji vyvést z temnot a nabízí jí všechno bohatství světa. A Mariken podlehá… Panna Maria hledá místo, kde by porodila. V hospodě ani v kovárně pro ni není místo, proto uléhá do chléva za kovárnou… Jeptiška Paskalina, která sní o světské lásce, opustí klášter a jde za svým milencem. Po mnohých utrpeních se vrací do kláštera, kde její místo na celý ten čas převzala Matka boží.

Trailer:Hry o Marii