Ocenění

 

Dětský sbor Brno za svou krátkou existenci již zaznamenal úspěch na soutěžích sborového zpěvu, kterých se zúčastnil. V roce 2004 získal zlatou medaili na mezinárodní soutěži sborového zpěvu Svátky písní v Olomouci, v roce 2007 získal stříbrnou medaili v absolutním pořadí na 8. mezinárodní soutěži sborového zpěvu (8. internationaler Chorwettbewerb) v rakouském Bad Ischlu.

V roce 2011 na jubilejním 10. ročníku mezinárodní soutěže sborového zpěvu v rakouském Bad Ischlu mezi konkurencí pěveckých sborů z Ruska, Kazachstánu, Ukrajiny, Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie, Maďarska a Litvy získal stříbrné medaile v kategorii dětských sborů do 16 let a v kategorii duchovní hudba bez věkového rozlišení.

V následujícím roce 2012 se zúčastnil 4. mezinárodního festivalu pěveckých sborů v Krakově (MRF International Cracovia Music Festival), kde získal zlaté pásmo bez rozlišení kategorií a současně se stal absolutním vítězem s cenou pro sbormistra za uměleckou kvalitu.

V červnu roku 2016 získal Dětský sbor Brno zlatou medaili v kategorii dětských sborů Superior A1 s povinnou skladbou na mezinárodní soutěži Mundi Cantant v Olomouci.

Nejbližší úspěch zaznamenal Dětský sbor Brno v květnu roku 2018 v Belgickém Neerpeltu na 66. ročníku Evropské mezinárodní soutěže v kategorii dětských sborů do 15 let s povinnou skladbou, kde získal zlatou medaili a v kategorii mládežnických sborů do 25 let s povinnou skladbou, kde také v konkurenci světových sborů obhájil zlatou první příčku! Na seznam úspěchů si tak Dětský sbor Brno připisuje další dvě zlaté medaile. 

European Music Festival Neerpelt 2018

V květnu roku 2018 na 66.ročníku Evropské mezinárodní soutěže v Belgickém Neerpeltu získal Dětský sbor Brno pod vedením sbormistryně Valerie Maťašové v kategorii D - dětské sbory do 15 let s povinnou skladbou (Pazapa) zlatou medailia v kategorii E - mládežnické sbory do 25 let s povinnou skladbou (For the fallen) také zlatou medaili!  DVĚ PRVNÍ MÍSTA!!!

Festival of songs Olomouc 2016

V červenci roku 2016 na mezinárodní soutěži "Svátky písní Olomouc" získal Dětský sbor Brno v kategorii dětských sborů do 16 let s povinnou skladbou (Petr Eben-Air) zlatou medaili.  
Čtěte více

MRF International Cracovia Music Festival

V následujícím roce 2012 se Dětský sbor Brno zúčastnil 4. mezinárodního festivalu pěveckých sborů v Krakově, kde získal zlaté pásmo bez rozlišení kategorií a současně se stal absolutním vítězem s cenou pro sbormistra za uměleckou kvalitu.
Čtěte více

10. Internationaler Chorwettbewerb v Bad Ischlu

V roce 2011 na jubilejním 10. ročníku mezinárodní soutěže sborového zpěvu v rakouském Bad Ischlu mezi konkurencí pěveckých sborů z Ruska, Kazachstánu, Ukrajiny, Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie, Maďarska a Litvy získal Dětský sbor Brno stříbrné medaile v kategorii dětských sborů do 16 let a v kategorii duchovní hudba bez věkového rozlišení.
Čtěte více