FERDA MRAVENEC

Evžen Zámečník

Jak funguje opera? To ví nejlépe Ferda Mravenec!

Ferda Mravenec – práce všeho druhu! Poznáte ho snadno, má červený šátek s černými puntíky kolem krku, kamarádí se s Beruškou a Broukem Pytlíkem. Vždy má dobrou náladu a ví si se vším rady. Ideální hrdina dětské opery. Kultovní postavička z kreslených knížek Ondřeje Sekory s příběhy z broučí říše inspirovala brněnského skladatele a dirigenta Evžena Zámečníka (1939-2018) k, jak sám říkal, hře na operu pro malé a velké, která měla svou velmi úspěšnou světovou premiéru v roce 1977 právě v brněnské opeře.  Opera o dvou dílech na začátku seznámí děti s tím, jak taková opera funguje a pak už jen si začít hrát. S Ferdou se všichni vypraví ráno na rozcvičku na louku, ke které jim zahraje opilý čmelák, Ferda pomůže opravit Cvrčkovi televizor, aby se mohl dívat na hokej, Brouk Pytlík organizuje vystoupení na plovárně a na závěr Ferda odletí domů ve vzducholodi z pavoučí sítě.  

Kdy hrajeme:  9.1. 2022 v 17:00

Vstupenky

 

 

Carmen

Georges Bizet

Svoboda v lásce nebo smrt.

Kdy hrajeme v nejbližší době: 26. 1. 2022 v 18 hodin. Více informací o inscenaci, rezervace a vstupenky naleznete zde.

LA BOHÉME

Giacomo Puccini

Veselý je život umělecký v mansardě v Latinské čtvrti. Nic nevadí, že není na nájem, venku sněží a v kamnech hoří místo uhlí rozepsaný román. Rudolf, Marcello i Collin si vždycky nějak poradí. Co jim ale zamotá hlavu, je láska. Marcello se trápí pro nestálou a rozmarnou Musettu, Rudof a švadlenka Mimi se zdají být jako pro sebe stvořeni, jenže ani tady nemá idyla dlouhého trvání. Pucciniho La bohème inspirovaná románem francouzského spisovatele Henriho Murgera La Vie de bohème o životě pařížských studentů a umělců v polovině 19. století se stala jednou z nejpopulárnějších oper zcela právem, a i když se skladatel zpočátku zdráhal námět zhudebnit, vytvořil dílo plné radosti i smutku a smršť v hudbě ukrytých emocí nenechá nikoho z posluchačů chladným. Puccini i díky své zkušenosti z dob studií na konzervatoři, kdy sám prožíval podobné situace jako jeho operní kumpáni, vytvořil působivý a věrohodný obrázek ze slavné pařížské čtvrti zalidněný rozmanitými charaktery.


Kdy hrajeme: 28
. 1. 2022 - 19:00   ZRUŠENO

Vstupenky

Piková dáma

Petr Iljič Čajkovskij

Piková dáma - 11. 2. 2022 v 19:00, 28. 2. 2022 v 19:00

Zveme Vás na představení Pikové dámy!

Více informací o inscenaci, rezervace a vstupenky naleznete zde.

HRY O MARII

Bohuslav Martinů

Na adventní dobu si Janáčkova opera připravila krásnou nabídku titulů, u kterých si můžete odpočinout od předvánočního shonu🎄
Vyberte si třeba jedinečné mystérium HRY O MARII.
K zajímavosti patří, že na jevišti uvidíte 3 sbory: sbor Janáčkovy opery Dětský sbor BrnoČeský akademický sbor a také náš Balet NdB takže si představení opravdu nenechte ujít, máte se na co těšit.

Kdy hrajeme: 4. 3. 2022 v 19:00

Vstupenky zde