Alice in Bed

Operní thriller o propletených světech

Ivo Medek a Markéta Dvořáková

Alice je úspěšná vývojářka počítačových her, která právě dokončila nový projekt. Firma jej nadšeně přijímá, ale objevují se přece jen jakési pochybnosti a Alice nervózně očekává výsledek dalšího testovacího kolečka. Na scénu přichází její druhé, umělecké já, které před dodrženými termíny a respektováním vkusu zákazníků dává přednost nespoutané inspiraci a realizaci okamžitých nápadů. Alice jsou tu ale hned tři. Jedna dělá byznys, druhá otravuje s uměním a obě dohromady se snaží uspat nebo alespoň ignorovat Alici – děcko. To procitne z neklidného spánku až v závěru celé opery a zakončí ji dětským popěvkem o vdolcích, které napekla Srdcová královna a ukradl Srdcový kluk. To je zločin, jehož vyšetřováním končí pouť Alenky Lewise Carrolla krajem divů a předchází jejímu procitnutí do reálného světa.

Autorem scénického řešení Alice in Bed je Rocc. Základem je variabilní zrcadlová stěna,která se otáčí, dělí, mění prostor jeviště a z nelesklé strany nabízí plochu pro videoprojekce.

Alici – solidní designérku – ztvárnila Tereza Merklová Kyzlinková, Alici – umělkyni – Gabriela Vermelho a konečně naše malá členka Dětského sboru Brno Julie Šebestová jako dětská Alice.

Malá Alice: Julie Šebestová / Julie Kepáková

Česká televize-Divadlo žije!